- LED улично светло
- LED улично осветлување од серијата Superline
- LED улично светло од серијата Starline
- LED улично светло Flatline серија
- Серија на цевководи за улично осветлување со LED диоди
- LED улично светло од серијата Jass
- LED улично светло Нова серија Jass
- LED улично светло Ecoline серија
- LED улично светло од серијата Pando
- LED улично светло тенка серија
- LED улично светло FLAT серија
- LED улично светло од серијата Kline
- Додатоци за LED улично осветлување
- LED градинарска светилка
- Серија LED светилки за градина
- LED градинарска светилка од серијата Pera
- LED градинарска светилка Pollow серија
- LED градинарски светилки од серијата Вила
- LED градинарско светло од серијата Mink
- LED градинарска светилка од серијата Yate
- LED градинарско светло од серијата Geely
- Соларна LED светилка за градина
- LED светло за висок залив
- LED рефлекторско светло
- СОЛАРНА LED улично светло
- LED светло за стадион
- LED тунелско светло
- LED тројно отпорна светилка
- LED светло отпорно на експлозии
Одобрено од ENEC од 300W LED улично осветлување од серијата Superline
Производ Опис
Уличните светилки Superline LED се производ на искрена соработка со клиентите, современи и стилски LED улични светилки дизајнирани по нарачка, премиум ADC-12 алуминиумско леење под притисок и боење со прашкаста боја, што додава шарм на градските улици. За да се спречат песочни бури, паѓање лисја и птичји измет, тие имаат мазен покрив кој одлично се чисти сам по себе.
Можеме лесно да ја отвориме комората на возачот за едноставно одржување благодарение на штипките за отварање без алатки. Тие имаат висококвалитетно LED напојување од Inventronics или Meanwell кое нуди заштита од пренапон од 6KV; со дополнителен SPD, може да се постигнат 10/20KV. Дополнително, овие LED светла, кои користат LED чипови од премиум брендови како Cree XTE или Lumileds 5050 како примарен извор на осветлување, можат да се користат за различни апликации за осветлување на патиштата со помош на оптички леќи.
Можеме да гарантираме долг век на траење со петгодишна гаранција што секогаш им ја нудиме на нашите клиенти ширум светот благодарение на нашата доверба во совршената структура и добрата технологија на ладилник. Дополнително, тие се подложени на ригорозни тестирања за LVD и EMC од TUV Rheinland и имаат добиено ENEC, CE и SAA сертификати.
Производ Спецификации
| Моќ | 300W |
| LED чип | Филипс Лумиледс/КРИ |
| Количина на LED диоди | 144 парчиња LED 5050SMD |
| LED драјвер | Филипс/Инвентроникс/МУНИС |
| Влезен глас | Наизменична струја 100-277V |
| Фреквенција | 50/60Hz |
| Фактор на моќност | >0,9 |
| Флукс ефикасност | 130-140lm/W |
| Работна температура | -40°C—50°C |
| Оптички агол | Тип I, II, III, IV. |
| Индекс на рендерирање на бои | Ra≥70 |
| Температура на бојата | 2700-6500K |
| СПД | 10KV |
| Животен век | ≥100 000 часа |
| Степен на заштита | IP66/IK09 |
| Класа на заштита | Класа I, Класа II |
| Дијаметар на цевката за инсталација | Φ76мм |
| Тежина на ламбата (кг) | 9,90 кг |
| Димензии на светлата (мм) | 792*361*108мм |
| Големина на пакување | 905*395*160мм |
Клуч Карактеристики

01

02

03

04

05

06

07

08

09
Карактеристики на производот
Производ Видео
Примени на производи
✓ Станбени патишта: За заштита на жителите кога патуваат ноќе, осветлување на главните патишта, споредните патишта и пешачките патеки во ограничените области.
✓ Осветлувајте ги малите паркинзи и влезовите во гаражите рамномерно и доволно за да им го олесните влегувањето и излегувањето на автомобилите и да ја зголемите безбедноста.
✓ Патеки во паркот/градината: Направете го просторот удобен и пријатен ноќе и насочете ја патеката.
✓ Помошни патишта на кампусот/фабриката: Осигурајте се дека секундарните патеки на фабриката или внатрешните патишта на кампусот имаат соодветно осветлување.
✓ Велосипедски патеки: Обезбедете безбедност и јасно водење на велосипедистите.
✓ Осветлување на дворот/периметарот во магацините: Дополнително осветлување околу објектот за подобрување на безбедноста.
✓ Рурално осветлување/Општински пат: Прифатлив начин за подобрување на ноќното осветлување во руралните региони.
Зошто да изберете ЛЕБОДА Суперлајн Улични светилки?
Исклучително исплатливо
Сигурен квалитет
Флексибилна услуга за прилагодување (опционално)
Најчесто поставувани прашања
П: Колку високо е погодно за инсталација на столб за осветлување?
За инсталација се препорачува висина од 4 до 6 метри. За најдобро осветлување и ефикасност, овој опсег на висина гарантира рамномерно покривање на светлината на површината на патот, која е широка приближно 6–10 метри. Ширината на патот и кривата на распределба на светлината ќе имаат влијание врз прецизната покриеност.
П: Што значи IP66 оценката? Може ли да се користи во дождливо време?
A: Светилката е целосно отпорна на прашина (прва цифра „6“) и заштитена од прскање вода со низок притисок од која било насока (втора цифра „6“), според ознаката IP65. Ова покажува дека може нормално да функционира во дождливи или дури и бурни услови и е стандардно ниво на заштита за надворешно осветлување.
П: Дали е комплицирано да се инсталира? Кои алатки се потребни?
A: Не е премногу тешко за инсталирање. Стандардни процедури: Прикачете го држачот на столбот, завртете го светилката на држачот, а потоа поврзете го кабелот за напојување (обично користејќи водоотпорни конектори или терминали). Клучеви, шрафцигери, а можеби и дупчалка (за правење дупки во столбот за да се обезбеди држачот) се неопходни основни алатки. Дадени се сеопфатни упатства за инсталација.

