- LED светло отпорно на експлозии
- LED тројно отпорна светилка
- LED тунелско светло
- LED светло за стадион
- СОЛАРНА LED улично светло
- LED рефлекторско светло
- LED светло за висок залив
- LED градинарска светилка
- LED градинарско светло од серијата Geely
- Соларна LED светилка за градина
- LED градинарска светилка од серијата Yate
- LED градинарско светло од серијата Mink
- LED градинарски светилки од серијата Вила
- LED градинарска светилка Pollow серија
- LED градинарска светилка од серијата Pera
- Серија LED светилки за градина
- LED улично светло
- Додатоци за LED улично осветлување
- LED улично светло од серијата Kline
- LED улично светло FLAT серија
- LED улично светло тенка серија
- LED улично светло од серијата Pando
- LED улично светло Ecoline серија
- LED улично светло Нова серија Jass
- LED улично светло од серијата Jass
- Серија на цевководи за улично осветлување со LED диоди
- LED улично светло Flatline серија
- LED улично светло од серијата Starline
- LED улично осветлување од серијата Superline
60W LED градинарски светла (GEELY)
Производ Опис
Производ Спецификации
| Код на производот | ЛБД-Г08А-60 |
| Големина на тела | Ф400 мм x В527мм |
| Номинална моќност | 60 W |
| LED ЧИП | 96 парчиња Лумиледс 3030 |
| LED ДРАЈВЕР | БОРОВИ/Инвентроникс |
| Температура на бојата (Келвини) | 2700K-6500K |
| Фреквентен опсег | 50-60Hz |
| Светлосен флукс на светилката (Lm) | 8400lm |
| Температура на работна состојба | -35℃до 50℃ |
| Куќиште во работна состојба | 10% до 90% |
| Животен век | >100 000 часа |
| Гаранција | 5 години |
| Степен на заштита | IP66 |
| Инсталирајте го дијаметарот на столбот | Φ60мм/Φ76мм |
| Големина на пакување од картон | 415*415*560мм |
Производ Апликации
1.Станбени патишта: Осветлување на главните патишта, споредните патишта и пешачките патеки во мали површини за да се обезбеди безбедноста на жителите што патуваат ноќе.
2.Мали паркинзи/влезови во гаражи: Обезбедете доволно и рамномерно осветлување за да се олесни влегувањето и излегувањето на возилата и да се подобри безбедноста.
3.Патеки низ паркот/градината: Создадете пријатна и удобна средина за одмор ноќе и насочувајте ја патеката.
4.Помошни патишта на кампусот/фабриката: Обезбедете сигурно осветлување за внатрешните патишта на кампусот или секундарните фабрички патеки.
5.Велосипедски патеки: Обезбедуваат јасни насоки за патеките и безбедност за велосипедистите.
6.Осветлување на периметарот/дворот на магацинот: Дополнително осветлување околу зградата за подобрување на безбедноста.
7.Осветлување на општински патишта/рурални средини: Економично решение за подобрување на условите за осветлување во текот на ноќта во руралните средини.

ЗОШТО ДА ГИ ИЗБЕРЕТЕ ГРАДИНСКИТЕ ЛАЈТИ LEBODA YATE?
● Исклучително исплатливо: Обезбедува одличен ефект на осветлување со екстремно ниска потрошувачка на енергија (30W), краток период на поврат и значителни долгорочни економски придобивки.
● Сигурен квалитет: Избор на висококвалитетни материјали и компоненти, ригорозен процес на производство, за да се обезбеди долгорочно стабилно работење на производот во суровата надворешна средина.
●лФлексибилна услуга за прилагодување (опционално): Специфична температура на бојата, специјален држач за монтирање, функција за затемнување (на пр. 0-10V/PWM),ДАЛИ, D4i), итн. може да се прилагодат според барањата на клиентот.

