- LED улично светло
- LED улично осветлување од серијата Superline
- LED улично светло од серијата Starline
- LED улично светло Flatline серија
- Серија на цевководи за улично осветлување со LED диоди
- LED улично светло од серијата Jass
- LED улично светло Нова серија Jass
- LED улично светло Ecoline серија
- LED улично светло од серијата Pando
- LED улично светло тенка серија
- LED улично светло FLAT серија
- LED улично светло од серијата Kline
- Додатоци за LED улично осветлување
- LED градинарска светилка
- Серија LED светилки за градина
- LED градинарска светилка од серијата Pera
- LED градинарска светилка Pollow серија
- LED градинарски светилки од серијата Вила
- LED градинарско светло од серијата Mink
- LED градинарска светилка од серијата Yate
- LED градинарско светло од серијата Geely
- Соларна LED светилка за градина
- LED светло за висок залив
- LED рефлекторско светло
- СОЛАРНА LED улично светло
- LED светло за стадион
- LED тунелско светло
- LED тројно отпорна светилка
- LED светло отпорно на експлозии
ENEC одобрено од 90W LED улично осветлување од серијата Superline
Производ Опис
Возачката комора може лесно да се отвори за едноставно одржување благодарение на стегите за отварање без алатки. Вклучени се висококвалитетни LED напојувања од Meanwell или Inventronics, кои нудат заштита од пренапон од 6KV; дополнителен SPD овозможува 10KV или 20KV. Дополнително, овие LED светла можат да се користат за различни потреби за осветлување на патиштата благодарение на нивните оптички леќи и LED чипови од премиум брендови, како што се Cree XTE или Lumileds 5050, кои служат како примарен извор на осветлување.
На нашите клиенти ширум светот секогаш им се нуди петгодишна гаранција бидејќи сме уверени во совршената структура и добрата технологија на ладилникот. Тие исто така успешно добија ENEC, CE и SAA сертификати по ригорозни тестирања за LVD и EMC од страна на TUV Rheinland.
Производ Спецификации
| Моќ | 90W |
| LED чип | Филипс Лумиледс/КРИ |
| Количина на LED диоди | 36 парчиња LED 5050SMD |
| LED драјвер | Филипс/Инвентроникс/МУНИС |
| Влезен глас | Наизменична струја 100-277V |
| Фреквенција | 50/60Hz |
| Фактор на моќност | >0,9 |
| Флукс ефикасност | 130-140lm/W |
| Работна температура | -40°C—50°C |
| Оптички агол | Тип I, II, III, IV. |
| Индекс на рендерирање на бои | Ra≥70 |
| Температура на бојата | 2700-6500K |
| СПД | 10KV |
| Животен век | ≥100 000 часа |
| Степен на заштита | IP66/IK09 |
| Класа на заштита | Класа I, Класа II |
| Дијаметар на цевката за инсталација | Φ60мм |
| Тежина на ламбата (кг) | 7,30 кг |
| Димензии на светлата (мм) | 718*311*103мм |
| Големина на пакување | 770*360*155мм |
Клуч Карактеристики

01

02

03

04

05

06

07

08

09
Карактеристики на производот
☆ Мазниот покрив е одличен за самочистење, спречувајќи песочни бури, паѓање лисја и птичји измет.
☆ LED компонентата треба да работи на пониска температура на спојот за да се обезбеди дисипација.
☆ ADC 12 алуминиумско леење и фарбање со супериорен квалитет.
☆ Најдобрата марка на LED делови е LumiLEDs 5050SMD или CREE XTE.
☆ Соодветно семејство на оптички леќи од LEDiL или LEDLink за да се задоволат потребите на секое возило
☆ Премиум LED напојување со 5-годишна гаранција од Meanwell, Philips или Inventronics што вклучува пренапон од 10KV
☆ Клипови за отварање без алатки за лесно одржување.
Производ Видео
Примени на производи
✓ Патишта во станбени заедници: За заштита на жителите кога се движат ноќе, осветлување на главните патишта, споредните патишта и пешачките патеки во ограничените области.
✓ Мали паркинзи и влезови во гаражи: Погрижете се да има доволно рамномерно осветлување за да се олесни влегувањето и излегувањето на автомобилите и да се зголеми безбедноста.
✓ Патеки низ паркот/градината: Направете го просторот пријатен и пријатен навечер и насочете ја прошетката.
✓ Помошни патишта на кампусот/фабриката: Осветлени внатрешни патишта на кампусот и споредни фабрички патишта со сигурно осветлување.
✓ Велосипедски патеки: Обезбедете им на возачите безбедност и јасна насока на патот.
✓ Осветлување на дворот/периметарот за магацини: Дополнително осветлување околу објектот за подобрување на безбедноста.
✓ Осветлување на улицата во општината/руралните средини: Прифатлив начин за подобрување на ноќното осветлување во руралните региони.
Зошто да изберете ЛЕБОДА Суперлајн Улични светилки?
неверојатно економичен
Сигурен квалитет
Флексибилна услуга за прилагодување (опционално)
Најчесто поставувани прашања
П: Колку високо е погодно за инсталација на столб за осветлување?
A: Препорачаната висина за инсталација е од четири до шест метри. Со ширина од приближно 6 до 10 метри, овој опсег на висина гарантира рамномерно покривање на светлината на површината на патот за најдобро можно осветлување и ефикасност. Ширината на патот и кривата на распределба на светлината ќе имаат влијание врз прецизната покриеност.
П: Што значи IP66 оценката? Може ли да се користи во дождливо време?
A: Ознаката IP65 означува дека светилката е целосно отпорна на прашина (прва цифра „6“) и заштитена од прскање вода со низок притисок што доаѓа од кој било агол (втора цифра „6“). Ова означува дека тоа е типичен степен на заштита за надворешно осветлување и може нормално да работи во дождливи или дури и бурни услови.
П: Дали е комплицирано да се инсталира? Кои алатки се потребни?
A: Инсталацијата не е премногу тешка. Стандардни процедури: Прикачете го држачот на столбот, завртете го светилката на држачот, а потоа поврзете го кабелот за напојување (обично користејќи водоотпорни конектори или терминали). Клучеви, шрафцигери, а можеби и дупчалка (за правење дупки во столбот за да го прицврстите држачот) се неопходни основни алатки. Достапни се сеопфатни упатства за инсталација.

