- LED улично светло
- LED улично осветлување од серијата Superline
- LED улично светло од серијата Starline
- LED улично светло Flatline серија
- Серија на цевководи за улично осветлување со LED диоди
- LED улично светло од серијата Jass
- LED улично светло Нова серија Jass
- LED улично светло Ecoline серија
- LED улично светло од серијата Pando
- LED улично светло тенка серија
- LED улично светло FLAT серија
- LED улично светло од серијата Kline
- Додатоци за LED улично осветлување
- LED градинарска светилка
- Серија LED светилки за градина
- LED градинарска светилка од серијата Pera
- LED градинарска светилка Pollow серија
- LED градинарски светилки од серијата Вила
- LED градинарско светло од серијата Mink
- LED градинарска светилка од серијата Yate
- LED градинарско светло од серијата Geely
- Соларна LED светилка за градина
- LED светло за висок залив
- LED рефлекторско светло
- СОЛАРНА LED улично светло
- LED светло за стадион
- LED тунелско светло
- LED тројно отпорна светилка
- LED светло отпорно на експлозии
Одобрено од ENEC од 100W LED улично осветлување од серијата Superline
Производ Опис
Резултат на вистинска соработка со клиентите, модерни и модерни LED улични светла дизајнирани по нарачка, премиум ADC-12 алуминиумско леење под притисок и боење со прашкаста боја, Superline LED уличните светла ја зголемуваат убавината на урбаните улици. Тие имаат мазен покрив кој фантастично се чисти за да спречи влегување на птичји измет, паѓање лисја и песочни бури.
Клиповите за отварање без алатки ни овозможуваат лесно да ја отвориме комората на возачот за основно одржување. Тие имаат врвно LED напојување од Meanwell или Inventronics кое обезбедува заштита од пренапон од 6KV; 10/20KV е можно со дополнителен SPD. Дополнително, со помош на оптичка леќа, овие LED светла - кои користат LED чипови од висока класа како Cree XTE или Lumileds 5050 како примарен извор на осветлување - можат да се користат за низа апликации за осветлување на патиштата.
Бидејќи сме уверени во идеалната структура и висококвалитетната технологија на ладилник, можеме да гарантираме долг животен век со петгодишна гаранција што постојано им се обезбедува на нашите клиенти ширум светот. Тие исто така добија сертификати ENEC, CE и SAA по извршеното обемно тестирање за LVD и EMC од страна на TUV Rheinland.
Производ Спецификации
| Моќ | 100W |
| LED чип | Филипс Лумиледс/КРИ |
| Количина на LED диоди | 48 парчиња LED 5050SMD |
| LED драјвер | Филипс/Инвентроникс/МУНИС |
| Влезен глас | Наизменична струја 100-277V |
| Фреквенција | 50/60Hz |
| Фактор на моќност | >0,9 |
| Флукс ефикасност | 130-140lm/W |
| Работна температура | -40°C—50°C |
| Оптички агол | Тип I, II, III, IV. |
| Индекс на рендерирање на бои | Ra≥70 |
| Температура на бојата | 2700-6500K |
| СПД | 10KV |
| Животен век | ≥100 000 часа |
| Степен на заштита | IP66/IK09 |
| Класа на заштита | Класа I, Класа II |
| Дијаметар на цевката за инсталација | Φ60мм |
| Тежина на ламбата (кг) | 7,30 кг |
| Димензии на светлата (мм) | 718*311*103мм |
| Големина на пакување | 770*360*155мм |
Клуч Карактеристики

01

02

03

04

05

06

07

08

09
Карактеристики на производот
☆ Мазниот покрив е одличен за спречување на отпад како лисја, птичји измет и песочни бури.
☆ Дисипација и да се гарантира дека LED компонентата работи на пониска температура на спојот.
☆ ADC 12 алуминиумско леење и фарбање со супериорен квалитет.
☆ Водечка марка на LED делови, LumiLEDs 5050SMD или CREE XTE
☆ За да се задоволат сите барања за пат, се користи соодветното семејство на оптички леќи од LEDiL или LEDLink.
☆ 5-годишна гаранција за висококвалитетно LED напојување од Meanwell, Philips или Inventronics што вклучува пренапон од 10KV
☆Клепки за отварање без алатки за лесно одржување.
Производ Видео
Примени на производи
✓ Станбени патишта: Осветлете ги главните сообраќајници, споредните патишта и пешачките патеки во ограничените области за да се обезбеди безбедност на жителите во текот на ноќта.
✓ Паркинзи и влезови во мали гаражи: Понудете доволно, униформно осветлување за да се подобри безбедноста и да се олесни влегувањето и излегувањето на возилата.
✓ Патеки во паркот/градината: Направете го просторот удобен и пријатен ноќе и насочете ја патеката.
✓ Помошни патишта на кампусот/фабриката: Осигурајте се дека секундарните патеки на фабриката или внатрешните патишта на кампусот имаат соодветно осветлување.
✓ Велосипедски патеки: Обезбедете безбедност и јасно водење на велосипедистите по патеката.
✓ Осветлување околу периметарот на магацинот и дворот: Дополнително осветлување за подобрување на безбедноста.
✓ Осветлување на општинските патишта/рурални средини: Прифатлив начин за подобрување на условите за осветлување во руралните средини во текот на ноќта.
Зошто да изберете ЛЕБОДА Суперлајн Улични светилки?
Исклучително исплатливо
Сигурен квалитет
Флексибилна услуга за прилагодување (опционално)
Најчесто поставувани прашања
П: Колку високо е погодно за инсталација на столб за осветлување?
A: Препорачаната висина за инсталација е од четири до шест метри. Овој опсег на висини гарантира рамномерно покривање на светлината на површината на патот, која е широка приближно 6–10 метри, за најдобро можно осветлување и ефикасност. Ширината на патот и кривата на распределба на светлината ќе имаат влијание врз прецизната покриеност.
П: Што значи IP66 оценката? Може ли да се користи во дождливо време?
A: Ознаката IP65 означува дека светилката е целосно отпорна на прашина (прва цифра „6“) и заштитена од прскање вода со низок притисок што доаѓа од кој било агол (втора цифра „6“). Затоа, тоа е стандардно ниво на заштита за надворешно осветлување и е целосно функционална во дождливи или дури и бурни услови.
П: Дали е комплицирано да се инсталира? Кои алатки се потребни?
A: Лесно се инсталира. Редовни дејства: Поврзете го кабелот за напојување (обично користете водоотпорни парови конектори или терминали) откако ќе го прицврстите држачот на столбот и ќе го навртите светилката на држачот. Ќе ви бидат потребни основни алатки како шрафцигери, клучеви и можеби дупчалка за да дупчите дупки во столбот за да го прицврстите држачот. Дадени се сеопфатни упатства за инсталација.

