- LED улично светло
- LED улично осветлување од серијата Superline
- LED улично светло од серијата Starline
- LED улично светло Flatline серија
- Серија на цевководи за улично осветлување со LED диоди
- LED улично светло од серијата Jass
- LED улично светло Нова серија Jass
- LED улично светло Ecoline серија
- LED улично светло од серијата Pando
- LED улично светло тенка серија
- LED улично светло FLAT серија
- LED улично светло од серијата Kline
- Додатоци за LED улично осветлување
- LED градинарска светилка
- Серија LED светилки за градина
- LED градинарска светилка од серијата Pera
- LED градинарска светилка Pollow серија
- LED градинарски светилки од серијата Вила
- LED градинарско светло од серијата Mink
- LED градинарска светилка од серијата Yate
- LED градинарско светло од серијата Geely
- Соларна LED светилка за градина
- LED светло за висок залив
- LED рефлекторско светло
- СОЛАРНА LED улично светло
- LED светло за стадион
- LED тунелско светло
- LED тројно отпорна светилка
- LED светло отпорно на експлозии
Одобрено од ENEC од 200W LED улично осветлување од серијата Superline
Производ Опис
Искрена соработка со клиентите, премиум ADC-12 алуминиумско леење под притисок, боење со прашкаста боја и модерни, модерни LED улични светла со стрип дизајн се состојките што влегуваат во создавањето Superline LED улични светла, кои секогаш се шармантни на градските улици. Тие имаат исклучително самочистечки мазен покрив за да ги заштитат од песочни бури, паѓање лисја и птичји измет.
Сепак, штипките за отварање без алатки го олеснуваат отворањето на комората на возачот за одржување. Тие имаат одлично LED напојување од Inventronics или Meanwell кое нуди заштита од пренапон од 6KV; со дополнителен SPD, може да се постигнат 10/20KV. Овие LED светла, кои користат висококвалитетни LED чипови како Cree XTE или Lumileds 5050 како примарен извор на осветлување, можат да се користат и за различни апликации за осветлување на патиштата со помош на оптички леќи.
Нашата петгодишна гаранција е секогаш посветена на нашите клиенти ширум светот, а можеме да гарантираме долг животен век со доверба во совршената структура и добрата технологија на ладилникот. Дополнително, тие поминаа ригорозни LVD и EMC тестови спроведени од TUV Rheinland и добија сертификати ENEC, CE и SAA.
Производ Спецификации
| Моќ | 200W |
| LED чип | Филипс Лумиледс/КРИ |
| Количина на LED диоди | 96 парчиња LED 5050SMD |
| LED драјвер | Филипс/Инвентроникс/МУНИС |
| Влезен глас | Наизменична струја 100-277V |
| Фреквенција | 50/60Hz |
| Фактор на моќност | >0,9 |
| Флукс ефикасност | 130-140lm/W |
| Работна температура | -40°C—50°C |
| Оптички агол | Тип I, II, III, IV. |
| Индекс на рендерирање на бои | Ra≥70 |
| Температура на бојата | 2700-6500K |
| СПД | 10KV |
| Животен век | ≥100 000 часа |
| Степен на заштита | IP66/IK09 |
| Класа на заштита | Класа I, Класа II |
| Дијаметар на цевката за инсталација | Φ76мм |
| Тежина на ламбата (кг) | 9,50 кг |
| Димензии на светлата (мм) | 792*361*108мм |
| Големина на пакување | 905*395*160мм |
Клуч Карактеристики

01

02

03

04

05

06

07

08

09
Карактеристики на производот
☆ Мазниот покрив е одличен за самочистење, спречувајќи песочни бури, паѓање лисја и птичји измет.
☆ Дисипација и да се обезбеди дека LED компонентата работи на пониска температура на спојот.
☆ Супериорно леење под притисок и фарбање со електрична енергија од ADC 12 алуминиум.
☆ Премиум бренд на LED делови, LumiLEDs 5050SMD или CREE XTE
☆За да се задоволат сите барања за пат, се користи соодветното семејство на оптички леќи од LEDiL или LEDLink.
☆5-годишна гаранција за висококвалитетно LED напојување од Meanwell, Philips или Inventronics што вклучува пренапон од 10KV
☆ Клиповите за отварање без алатки го олеснуваат одржувањето.
Производ Видео
Употреба на производи
✓ Станбени патишта: За да се гарантира безбедноста на жителите кога патуваат ноќе, осветлете ги главните патишта, споредните патишта и пешачките патеки во мали површини.
✓ Осветлувајте ги малите паркинзи и влезовите во гаражите рамномерно и доволно за да им го олесните влегувањето и излегувањето на автомобилите и да ја зголемите безбедноста.
✓ Патеки низ паркот/градината: Навечер, создадете топол и пријатен простор за одмор и насочете ја патеката.
✓ Помошни патишта на кампусот/фабриката: Осигурајте се дека секундарните патеки на фабриката или внатрешните патишта на кампусот се соодветно осветлени.
✓ Велосипедски патеки: Обезбедете безбедност и јасно водење на велосипедистите.
✓ Осветлување на периметарот на дворот и магацинот: Дополнително осветлување за подобрување на безбедноста околу објектот.
✓ Рурално осветлување/Општински пат: Прифатлив начин за подобрување на ноќното осветлување во руралните региони.
Зошто да изберете ЛЕБОДА Суперлајн Улични светилки?
Исклучително исплатливо
Сигурен квалитет
Флексибилна услуга за прилагодување (опционално)
Најчесто поставувани прашања
П: Колку високо е погодно за инсталација на столб за осветлување?
A: Препорачаната висина за инсталација е помеѓу 4 и 6 метри. Овој опсег на висина обезбедува рамномерно покривање на светлината на површината на патот (приближно 6-10 метри во ширина) за оптимално осветлување и ефикасност. Точната покриеност ќе биде под влијание на кривата на распределба на светлината и ширината на патот.
П: Што значи IP66 оценката? Може ли да се користи во дождливо време?
A: IP65 значи дека светилката е целосно отпорна на прашина (прва цифра „6“) и заштитена од прскање вода со низок притисок од сите правци (втора цифра „6“). Ова значи дека е целосно функционална во дождливи или дури и бурни услови и е стандардно ниво на заштита за надворешно осветлување.
П: Дали е комплицирано да се инсталира? Кои алатки се потребни?
A: Инсталацијата е релативно едноставна. Вообичаени чекори: Прицврстете го држачот на врвот од столбот -> Прицврстете го светилката на држачот со завртки -> Поврзете го кабелот за напојување (обично користете водоотпорни парови конектори или терминали). Потребни се основни алатки како што се клучеви, шрафцигери и евентуално дупчалка (за дупчење дупки во столбот за фиксирање на држачот). Дадени се детални упатства за инсталација.

