- LED улично светло
- LED улично осветлување од серијата Superline
- LED улично светло од серијата Starline
- LED улично светло Flatline серија
- Серија на цевководи за улично осветлување со LED диоди
- LED улично светло од серијата Jass
- LED улично светло Нова серија Jass
- LED улично светло Ecoline серија
- LED улично светло од серијата Pando
- LED улично светло тенка серија
- LED улично светло FLAT серија
- LED улично светло од серијата Kline
- Додатоци за LED улично осветлување
- LED градинарска светилка
- Серија LED светилки за градина
- LED градинарска светилка од серијата Pera
- LED градинарска светилка Pollow серија
- LED градинарски светилки од серијата Вила
- LED градинарско светло од серијата Mink
- LED градинарска светилка од серијата Yate
- LED градинарско светло од серијата Geely
- Соларна LED светилка за градина
- LED светло за висок залив
- LED рефлекторско светло
- СОЛАРНА LED улично светло
- LED светло за стадион
- LED тунелско светло
- LED тројно отпорна светилка
- LED светло отпорно на експлозии
Одобрено од ENEC од 150W LED улично осветлување од серијата Superline
Производ Опис
Модерниот, аеродинамичен дизајн на Superline LED уличните светилки е резултат на тесна соработка со клиентите. Изработени од висококвалитетен ADC-12 алуминиум со прецизно леење под притисок и прашкасто премачкување, тие продолжуваат да изгледаат импресивно на која било градска улица. Птичјиот измет, лебдечките лисја и песочните бури лесно се одбиваат од елегантен, самочистечки покрив.
Брзото одржување е овозможено со спојки без алатки кои овозможуваат непосреден пристап до комората на возачот. Имунитетот на пренапон од 6 kV е обезбеден со одличен LED драјвер Meanwell или Inventronics внатре, кој може да се зголеми на 10/20 kV со опционален SPD. Кога се спарени со прецизна оптика, премиум LED диодите Cree XTE или LumiLEDs 5050 нудат различни шеми на сноп погодни за сите видови патишта.
Уверени во нашата робусна структура и напредна технологија на ладилник, ние го поддржуваме секое светило со глобална петгодишна гаранција. Единиците гордо носат ENEC, CE и SAA сертификати по извршеното обемно тестирање за LVD и EMC од страна на TÜV Rheinland.
Производ Спецификации
| Моќ | 150W |
| LED чип | Филипс Лумиледс/КРИ |
| Количина на LED диоди | 72 парчиња LED 5050SMD |
| LED драјвер | Филипс/Инвентроникс/МУНИС |
| Влезен глас | Наизменична струја 100-277V |
| Фреквенција | 50/60Hz |
| Фактор на моќност | >0,9 |
| Флукс ефикасност | 130-140lm/W |
| Работна температура | -40°C—50°C |
| Оптички агол | Тип I, II, III, IV. |
| Индекс на рендерирање на бои | Ra≥70 |
| Температура на бојата | 2700-6500K |
| СПД | 10KV |
| Животен век | ≥100 000 часа |
| Степен на заштита | IP66/IK09 |
| Класа на заштита | Класа I, Класа II |
| Дијаметар на цевката за инсталација | Φ60мм |
| Тежина на ламбата (кг) | 7,50 кг |
| Димензии на светлата (мм) | 718*311*103мм |
| Големина на пакување | 770*360*155мм |
Клуч Карактеристики

01

02

03

04

05

06

07

08

09
Карактеристиките на производот
☆ Одличните својства за самочистење на мазниот покрив спречуваат песочни бури, лисја и птичји измет.
☆ LED деловите работат на ниска температура на спојот благодарение на оптимизираната дисипација.
☆ Препорачливо е леење со премиум ADC-12 алуминиум и издржливо боење со прашкаст материјал.
☆ Најдобрите брендови на LED диоди се LumiLEDs 5050SMD и CREE XTE.
☆ Семејство на LEDiL или LEDLink оптички леќи дизајнирани да ги задоволат сите потреби за возење на патот.
☆ Висококвалитетен LED драјвер од Meanwell, Philips или Inventronics со 5-годишна гаранција и вграден пренапонски приклучок од 10 kV.
☆ Клипови за отварање без алат за лесно одржување.
Производ Видео
Примена на производи
✓ Станбени патишта: За заштита на жителите кога патуваат ноќе, осветлување на главните патишта, споредните патишта и пешачките патеки во ограничените области.
✓ Осветлувајте ги малите паркинзи и влезовите во гаражите рамномерно и доволно за да им го олесните влегувањето и излегувањето на автомобилите и да ја зголемите безбедноста.
✓ Градинарски/парковски патеки: Направете го просторот топло и пријатно место за релаксација навечер и насочете ја патеката.
✓ Помошни патишта на кампусот/фабриката: Осигурајте се дека секундарните патеки на фабриката или внатрешните патишта на кампусот имаат соодветно осветлување.
✓ Велосипедски патеки: Обезбедете безбедност и јасно водење на велосипедистите.
✓ Осветлување околу периметарот на магацинот и дворот: Дополнително осветлување за подобрување на безбедноста.
✓ Економичен начин за подобрување на ноќното осветлување во руралните средини е преку осветлување на градот/руралниот дел.
Зошто да изберете ЛЕБОДА Суперлајн Улични светилки?
Исклучително исплатливо
Сигурен квалитет
Флексибилна услуга за прилагодување (опционално)
Најчесто поставувани прашања
П: Колку високо е погодно за инсталација на столб за осветлување?
A: Препорачаната висина за инсталација е од четири до шест метри. За максимално осветлување и ефикасност, овој опсег обезбедува рамномерно покривање на светлината низ целата површина на патот (ширина од приближно 6–10 метри); прецизната покриеност зависи од ширината на патот и кривата на распределба на светлината.
П: Што значи IP66 оценката? Може ли да се користи во дождливо време?
A: Ознаката IP66 значи дека светилката е целосно отпорна на прашина (прва цифра „6“) и заштитена од силни млазови вода што доаѓаат од кој било агол (втора цифра „6“). Како резултат на тоа, таа функционира беспрекорно при влажно или бурно време и служи како нормално ниво на заштита за надворешно осветлување.
П: Дали е комплицирано да се инсталира? Кои алатки се потребни?
A: Инсталирањето не е премногу тешко. Обично, светилката се навртува на држачот откако држачот ќе се прицврсти на врвот од столбот, а кабелот за напојување се поврзува со држачот со помош на водоотпорни конектори или терминали. Дупчалка (за дупчење дупки во столбот за монтажни држачи) и шрафцигери се неопходни основни алатки. Достапни се детални упатства за инсталација.

