- LED улично светло
- LED улично осветлување од серијата Superline
- LED улично светло од серијата Starline
- LED улично светло Flatline серија
- Серија на цевководи за улично осветлување со LED диоди
- LED улично светло од серијата Jass
- LED улично светло Нова серија Jass
- LED улично светло Ecoline серија
- LED улично светло од серијата Pando
- LED улично светло тенка серија
- LED улично светло FLAT серија
- LED улично светло од серијата Kline
- Додатоци за LED улично осветлување
- LED градинарска светилка
- Серија LED светилки за градина
- LED градинарска светилка од серијата Pera
- LED градинарска светилка Pollow серија
- LED градинарски светилки од серијата Вила
- LED градинарско светло од серијата Mink
- LED градинарска светилка од серијата Yate
- LED градинарско светло од серијата Geely
- Соларна LED светилка за градина
- LED светло за висок залив
- LED рефлекторско светло
- СОЛАРНА LED улично светло
- LED светло за стадион
- LED тунелско светло
- LED тројно отпорна светилка
- LED светло отпорно на експлозии
60W LED градинарска светилка (Pollow)
Производ Опис
● LED градинарски светла (Pollow) се патентирани дизајнирани еколошки LED градинарски светла.
● Модерен и модерен, со мазен тип на покрив за одлично самочистење. Иновативниот дизајн и уникатниот стил се популарни кај клиентите во Европа и Јужна Америка. Висококвалитетно ADC-12 алуминиумско леење под притисок и боење со прашкаста боја. LED компоненти од врвни брендови и соодветна оптичка леќа во целосен опсег за да се задоволат сите барања за дистрибуција на светлината.
● Благодарение на напојувањето, LED технологијата и транспарентното PC куќиште, светлата не носат UV зрачење и не отсјај кон вашите очи. Уште повеќе, LED градинарските светла (Pollow) заштедуваат електрична енергија, се со висок квалитет и долг век на траење. 5 години гаранција секогаш им се обврзуваме на нашите глобални клиенти.
Клучни карактеристики
● Модерен и модерен дизајн, тоа е убава сцена од градина и град.
● Високо ефикасен интегриран дизајн на топлинско зрачење, електростатско боење со прашкаста боја, висока јачина на антикорозија, долг век на траење
● Високо ефикасни LED чипови и LED напојување, разумна технологија за дистрибуција на светлината, ја прават светилката повисоко ефикасна и попрактична.
● Високо транспарентно калено стакло, висока пропустливост, висока цврстина, отпорност на удар.
Производ Спецификации
| Модел | Полоу LBD-G03-60 |
| Моќ | 60W |
| LED чип | Филипс Лумиледс |
| Количина на LED диоди | 72 парчиња SMD3030 |
| LED драјвер | СОСЕН/Инвентроникс |
| Влезен глас | Наизменична струја 85-265V |
| Фреквенција | 50/60Hz |
| Фактор на моќност | >0,95 |
| Флукс ефикасност | 120-130lm/W |
| Работна температура | -40°C—50°C |
| Оптички агол | Тип I, II, III, IV. |
| Индекс на рендерирање на бои | Ra≥70 |
| Температура на бојата | 2700-6500K |
| СПД | 10KV |
| Животен век | ≥100 000 часа |
| Степен на заштита | IP65 |
| Класа на заштита | Класа I |
| Носител | 60 мм |
Производ Апликации
✓ Станбени патишта: Осветлување на главните патишта, споредните патишта и пешачките патеки во мали површини за да се обезбеди безбедноста на жителите што патуваат ноќе.
✓ Мали паркинзи/влезови во гаражи: Обезбедете доволно и рамномерно осветлување за да се олесни влегувањето и излегувањето на возилата и да се подобри безбедноста.
✓ Патеки низ паркот/градината: Создадете пријатна и удобна средина за одмор ноќе и насочете ја патеката.
✓ Помошни патишта на кампусот/фабриката: Обезбедете сигурно осветлување за внатрешните патишта на кампусот или секундарните патеки на фабриката.
✓ Велосипедски патеки: Обезбедуваат јасни насоки за патеките и безбедност за велосипедистите.
✓ Осветлување на периметарот/дворот на магацинот: Дополнително осветлување околу зградата за подобрување на безбедноста.
✓ Осветлување на општински патишта/рурални средини: Економично решение за подобрување на условите за осветлување во текот на ноќта во руралните средини.

